Čerpadla  >   Dům, zahrada, technika budov  >   Topení, oběhová čerpadla

Produkt: Malé oběhové čerpadlo s regulací
Výrobce: Grundfos (www.grundfos.cz)
Typ: Alpha
Ke stažení: Technické podrobnosti

Grundfos Alpha

Nový standard s provozní regulací

V moderních otopných soustavách zajišťují úsporný provoz vlastní soustavy regulační systémy pracující v závislosti na povětrnostních podmínkách, zatímco termostatické ventily umožňují ve vytápěných místnostech udržovat stálou příjemnou teplotu. Avšak regulační přístroje mění s každým otevřením a zavřením také hydraulické podmínky v dané otopné soustavě. Neregulovaná čerpadla, která dnes v mnohých otopných soustavách běžně pracují, nemohou na tyto výkyvy patřičně reagovat. Tato čerpadla běží stále na plný výkon, přestože otopná soustava, v jejímž rámci jsou začleněna, využívá svou kapacitu v 95% doby trvání topného období jen částečně. Nové čerpadlo Grundfos Alpha přizpůsobuje svůj výkon automaticky měnícím se hydraulickým podmínkám a představuje proto nový standard s regulací v oblasti malých oběhových čerpadel.

Nový standard Vám pomáhá šetřit

Oběhová čerpadla používaná v rámci otopných soustav patří s ohledem na svou dlouhou provozní dobu v topném období k nejvýznamnějším spotřebičům elektrické energie v domácnosti. Použití samoregulačních čerpadel Grundfos Alpha v otopné soustavě bude znamenat výrazné snížení spotřeby elektrické energie až o 50%. Takto se Vám finanční prostředky, vynaložené i na předčasnou výměnu starého neregulovaného čerpadla za nové oběhové čerpadlo Grundfos Alpha, vrátí již za velmi krátkou dobu.

Nový standard znamená tichý provoz

Vedle nadměrné spotřeby elektrické energie se neregulovaná čerpadla používaná v otopných soustavách často vyznačují i velkou provozní hlučností obtěžující jejich okolí, což již mnohému majiteli rodinného domku připravilo nejednu bezesnou noc. Integrovaná regulace na proporcionální tlak a možnost aktivace funkce redukovaného nočního provozu zajišťují takové podmínky provozu čerpadla, které Vám již dovolí klidně v noci spát.

Technické údaje

Těleso ze šedé litiny nebo bronzu (B), PN 10, R1/R1 1/4, stavební délka 180 mm (Alpha 25-xx také 130 mm).

  • IP 42, +2 °C až 110 °C
  • elektronická regulace na proporcionální tlak
  • funkce redukovaného nočního provozu
  • provedení A s integrovaným odlučovačem vzduchu
  • provedení B s bronzovým tělesem

Minimální nátoková výška na sacím hrdle čerpadla nutná k zamezení vzniku kavitace

Teplota vody75 °C90 °C110 °C
Minimální nátoková výška0,05 baru0,28 baru1,10 baru

B.K.T., spol. s r.o., Roháčova 639, 390 02 Tábor
tel.: 381253797, 381256355  fax: 381254483  e-mail: bkt@bkt.cz