Čerpadla  >   Dům, zahrada, technika budov  >   Zahrada, hobby

Produkt: Malá vodárna
Výrobce: Grundfos (www.grundfos.cz)
Typ: MQ
Ke stažení: Podrobné technické údaje

Grundfos MQ
Kompaktní malá vodárna určená k dodávce vody pro domácnost


Malá vodárna Grundfos MQ je jednotka, určená pro čerpání a zvyšování tlaku vody v domácnostech nebo v rámci dalších aplikací, kde je výhodné použití kompaktního a spolehlivého čerpadla nevyžadujícího náročnou montáž.

Jednotka MQ je ve své podstatě samonasávací článkové odstředivé čerpadlo. K zahájení sání z hloubky až 8 m dochází do max. 5 min po zapnutí a zavodnění čerpadla. Čerpadlo MQ je ideální pro zvyšování tlaku vody přiváděné ze zásobních nádrží nebo z vodovodní rozvodné sítě (maximální přípustná nátoková výška je 3 bary, max. výška nejvyššího místa výtlačného potrubí nad čerpadlem je 15 m).

Konstrukce čerpadla MQ zaručuje jeho dlouhou životnost a bezporuchový provoz. Čerpadlo je vyrobeno z korozivzdorných materiálů vhodných pro venkovní instalaci, což v případě potřeby umožňuje jeho umístění mimo budovu (čerpadlo je nutno doplnit vhodným krytem).

Čerpané kapaliny

Stolní voda, dešťová voda a další řídké, čisté, neagresivní a nevýbušné kapaliny bez obsahu pevných částic a vláken.

Snadné ovládání

Ovládání čerpací jednotky MQ je jednoduché a snadné - k zapnutí čerpadla je nutno pouze stisknout tlačítko ON, čímž zahájíte dlouholetý a spolehlivý provoz. Signální kontrolky umístěné na uživatelsky přívětivém panelu slouží k indikaci:

  • provozního stavu čerpadla,
  • automatického resetování,
  • poruchového stavu (chod čerpadla nasucho nebo přehřátí).

Jedinečnost z hlediska potřeb uživatele

Čerpací jednotka MQ obsahuje integrovanou malou tlakovou nádobu velikostně dimenzovanou tak, aby v případě potřeby byla zajištěna okamžitá dodávka vody. Ihned po otevření kohoutku nabíhá čerpadlo automaticky do provozu, aniž by došlo ke ztrátě tlaku. Anticyklovací funkce čerpací jednotky MQ zamezuje stálému zapínání a vypínání čerpadla v případě kapajícího kohoutku nebo nepatrného průsaku vody v dané soustavě.

Čerpadlo má vestavěnou ochranu proti běhu nasucho. V případě nedostatku vody se čerpadlo automaticky zastaví. Následně se bude každou půlhodinu po dobu maximálně 24 hodin pokoušet znovu najet do provozu. Pokud nedojde do 24 hodin k automatickému uvedení do provozu, zůstane čerpadlo trvale v poruše a je třeba jej uvést do provozu ručně. Automatickou resetovací funkci lze potlačit, pokud je to z jakéhokoliv důvodu nutné.

Čerpadlo je vybaveno integrovanou tepelnou ochranou. Jestliže dojde k přehřátí motoru, čerpadlo se okamžitě vypne. Po uplynutí doby 30 minut, nutné k vychladnutí agregátu, nabíhá čerpadlo automaticky znovu do provozu.

Technické údaje

Dopravní výška
[m]
Průtok [m3/h]
00,61,21,82,43,03,64,0
MQ 3-454844413632272218
Tlak v systémumax. 7,5 baru
Tlak na sánímax. 3 bary
Výška mezi největším místem výtlačného potrubí a čerpadlemmax. 15 m
Sací výškamax. 8 m
Teplota čerpané kapaliny0 °C až +35 °C
Teplota okolí0 °C až +45 °C
KrytíIP 54
Typ čerpadlaEl. napětíIn [A]Istart [A]P2 [W]Čistá hmotnost [kg]
MQ 3-451 x 220 - 240 V4,511,767013,0

Rozměry a hmotnosti
zvětšit

Charakteristická křivka
zvětšit

B.K.T., spol. s r.o., Roháčova 639, 390 02 Tábor
tel.: 381253797, 381256355  fax: 381254483  e-mail: bkt@bkt.cz